W SKRÓCIE
Lokalizatory tras przebiegu i uszkodzeń sieci podziemnych to nasza specjalność

Firma TESTERON powstała w 2005 roku, ale nasze doświadczenie w branży sięga 1992 roku, w którym to zostaliśmy reprezentantami marki Radiodetection, jednego ze światowych liderów sprzętu lokalizacyjnego. Aktualnie w naszej ofercie znaleźć można również urządzenia innych wiodących producentów, jak chociażby Leica Geosystems oraz produkty marek, reprezentujących inne branże, np. Tempo, Vesala czy Fortec. Jesteśmy także wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy Springbok Instruments na całą Europę.

W SZCZEGÓLE
Dowiedz się więcej o nas

Prawie 30 lat doświadczenia w branży to tylko jedna z naszych wielu przewag. Poznaj TESTERON od podszewki.

Doświadczenie od 1992 r.

Reprezentując na rynku polskim znane marki światowych producentów sprzętu lokalizacyjnego (Radiodetection od 1992, RiserBond od 1993 oraz SEBA KMT/Vivax-Metrotech od 2006), założyciele firmy TESTERON – Jolanta i Jerzy Kozłowscy, nabierali doświadczeń teoretycznych i praktycznych związanych z obsługą klienta, sprzedażą specjalistycznych urządzeń, wykonywaniem pokazów praktycznych i szkoleń z obsługi sprzętu, które zaowocowały w 2012 roku podjęciem decyzji o kontynuacji własnej działalności biznesowej już tylko pod własnym „szyldem”. Pozwoliło to na powiększenie oferty o urządzenia od nowych dostawców takich jak Leica Geosystems, BI Communications, BOSCH, TEMPO, VESALA czy FORTEC, co dało nam jako dostawcy jak i ostatecznemu odbiorcy wolność wyboru spośród produktów ze sobą konkurujących. Dzięki dobrej współpracy z firmą Springbok Instruments z USA, udało nam się wprowadzić na rynek polski i europejski, nową markę doskonałych reflektometrów do kabli metalowych oraz lokalizacji uszkodzeń sieci preizolowanych. Zakres naszych dostawców jest starannie wyselekcjonowany, aby dawał użytkownikowi dostarczonych przez nas produktów poczucie, że dysponuje nowoczesnym sprzętem o wysokiej jakości i może liczyć na profesjonalny serwis u renomowanego w branży producenta.

Współczesna historia TESTERON

Firma TESTERON powstała w roku 2005 jako przedsiębiorstwo handlowo-usługowe w branży sprzętu kontrolno-pomiarowego przeznaczonego dla służb telekomunikacji oraz wszystkich tych, które instalują i konserwują połączenia kablowe. Podstawowym produktem oferowanym przez TESTERON na rynek polski był przez lata profesjonalny sprzęt do identyfikacji par telefonicznych i żył kablowych, testowania linii telekomunikacyjnych przy użyciu mikrotelefonów monterskich oraz testowania i certyfikacji sieci LAN produkcji amerykańskiej firmy Test-Um Inc. – ówczesnego światowego lidera w tej branży.

Od roku 2009 firma TESTERON rozpoczęła poszukiwania nowych rynków „do zagospodarowania” i zaczęła powiększać swoją ofertę handlową o nowe produkty od różnych dostawców z całego świata. Podstawowym kierunkiem adresowania bieżącej oferty są dla nas firmy związane z sieciami podziemnych kabli i rurociągów oraz kablowych sieci strukturalnych i automatyki.

Oferta bez kompromisów

Obecnie oferujemy różnego rodzaju urządzenia dla firm zajmujących się budową, konserwacją i utrzymaniem ruchu:

  • sieci kabli telekomunikacyjnych, okablowania strukturalnego i automatyki
  • sieci kabli energetycznych
  • sieci podziemnych instalacji ciepłowniczych
  • sieci wodociągowych i kanalizacyjnych
  • sieci gazowych

Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmuje prosty sprzęt do lokalizacji trasy przebiegu uzbrojenia podziemnego w celu uniknięcia kolizji przy prowadzeniu wszelkich prac wykopowych oraz sprzęt do precyzyjnego śledzenia przebiegu sieci kabli i rurociągów pod ziemią. Specjalizujemy się także w dostawach sprzętu do lokalizacji uszkodzeń różnego typu sieci podziemnych – miedzianych kabli telekomunikacyjnych, kabli koncentrycznych typowych dla telewizji kablowej, kabli energetycznych NN oraz gazociągów stalowych i ciepłociągów preizolowanych. Oferujemy także systemy kamer do inspekcji telewizyjnej wszelkich instalacji rurowych od wewnętrznych instalacji wod-kan, systemów wentylacyjnych czy systemów odkurzaczy centralnych aż po tradycyjne podziemne sieci wodociągowe i kanalizacyjne czy kanalizacje teletechniczną.

Szkolenia i konferencje

W ostatnich latach, bardzo bliska stała się nam branża ciepłownicza, której poświęcamy dużo uwagi. W krótkim czasie staliśmy się głównym dostawcą sprzętu do lokalizacji uszkodzeń ciepłowniczych sieci preizolowanych w Polsce. Prowadzimy regularne specjalistyczne szkolenia pod marką Akademia Diagnosty Sieci Ciepłowniczych na terenie całej Polski oraz szkolenia dedykowane dla poszczególnych przedsiębiorstw ciepłowniczych. TESTERON jest organizatorem cieszącej się uznaniem w branży corocznej konferencji technicznej Forum Diagnostów Sieci Ciepłowniczych w Poznaniu.

Wykonastwo usług

Niezależnie od oferty dostaw sprzętu, w ramach bieżącej działalności oferujemy także wykonawstwo usług w zakresie:

  • lokalizowania trasy przebiegu sieci podziemnych kabli i rurociągów
  • szkoleń z zakresu praktycznej obsługi sprzętu lokalizacyjnego różnych producentów
  • lokalizowania uszkodzeń kabli telekomunikacyjnych i energetycznych NN
  • diagnostyki oraz lokalizowania uszkodzeń ciepłowniczych sieci preizolowanych

Wsparcie

TESTERON to suma prawie trzydziestoletnich doświadczeń założycieli firmy w branży sieciowej. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami aby mogli Państwo skorzystać z szerokiej wiedzy i praktyki naszych ekspertów. Pomożemy Państwu dobrać odpowiedni sprzęt do Państwa aktualnych potrzeb, dostarczymy go terminowo za niewygórowaną cenę zakupu oraz przeszkolimy Państwa pracowników, jeśli takie będzie Państwa życzenie.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty – będziemy wszędzie tam, gdzie Państwo nas potrzebują na terenie całego kraju.

OD 1992 ROKU
Sprzedajemy produkty topowych marek